"Bis dat qui cito dat." Publilius Syrus

+420 777 555 585‬

Umění, vína, automobilové veterány na jedné straně, na druhé straně návrat investorů k nemovitostem a stále populárnější půdě. Nebo ke zlatu, po němž poptávku zvýšila globální finanční krize. Tato aktiva je možné vidět, je možné si na ně sáhnout a z pohledu investora mají společného jmenovatele - jsou považována za alternativní investiční aktiva. Nebo alternativní investice, chcete-li. 

Starší článek Františka Maška na iHNED.cz z 22. 3. 2016 se alternativními investicemi zabývá. Můžete si jej přečíst v archivu iHNED zde: Bohaté lákají alternativní investice.

RENDIT investiční fond se zaměřuje právě na alternativní investice, a to poskytování úvěrů malým a středním podnikům a speciální financování zaměřené na atraktivní tržní niky. Úvěrová aktiva představují vysoce úročené a zajištěné úvěry. Mezi tržní niky s velkým potenciálem v současné době řadíme historické sportovní automobily. A to jak tzv. Youngtimers, tak i Classic cars. Zaměřujeme se na vyhledávání jedinečných kusů a jejich následný prodej sběratelům po celém světě. Zubem času opotřebované vozy restaurujeme do původní podoby a rovněž v krátké době prodáváme. 

Oblast nebankovního financování považuje např. přední globální poradenská společnost Willis Towers Watson za velmi zajímavou investiční příležitost. Ve svém dokumentu „Alternative credit: Credit for the modern investor“ uvádí, že by aktiva v podobě alternativního (nebankovního) financování měly hrát větší roli v portfoliích institucionálních investorů. Tyto alternativní investice jsou dosud v investičních portfoliích podceňované, přestože zvyšují jejich robustnost a růstový potenciál.

Do přehledu tříd alternativních aktiv řadí i investiční aktiva, na která se RENDIT prostřednictvím projektových společností zaměřuje – a to přímé poskytování úvěrů a speciální financování tržních nik


Výkonnost RENDIT 11/2017
17.1.2018 | RENDIT

Výkonnost RENDIT 10/2017
24.11.2017 | RENDIT

Výkonnost RENDIT 09/2017
8.11.2017 | RENDIT

Bez Banky a Bankometr na P2B Bondster
24.10.2017 | FinTech Cowboys